دیدار مدیر کل پزشکی قانونی با استاد سید عبدالهادی مرتضوی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
سید عبدالهادی مرتضوی

هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی حوزه علمیه خراسان با توجه به رسالت اصلی خویش مبنی بر پاسخگوئی به نیازهای جامعه اسلامی، از ابتدای شروع فعالیت خود اقدام به شناسایی جامعه هدف نمود و با برگزاری جلسات متعدد با مراکز مرتبط به حوزه دین و سلامت ظرفیت مناسبی جهت ایجاد فضای تعامل علمی و پژوهشی بین حوزه علمیه و سایر مراکز علمی کشور ایجاد نمود.
در همین راستا با توجه به برگزاری درس خارج فقه پزشکی قانونی توسط استاد معظم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عبدالهادی مرتضوی در دومین سال برگزاری دروس خارج فقه سلامت در حوزه علمیه مشهد، روز گذشته مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی با حضور در موسسه الهادی ضمن تقدیر و تشکر از حوزه علمیه مشهد به خاطر ورود به مباحث نوظهور و مورد ابتلا جامعه گزارشی از موضوعات مورد نیاز سازمان پزشکی قانونی ارائه دادند.
دکتر حجازی ضمن تاکید بر نیاز سازمان پزشکی قانونی به مباحث فقهی افزود: بازنگری قوانین حدود و دیات با توجه به پیشرفت دانش پزشکی امری ضروری است و در این رابطه باید از ظرفیت علمی فقیهان و پژوهشگران نخبه حوزه علمیه بهره مند شد.
وی افزود سازمان پزشکی قانونی به عنوان نهادی که در نقطه تلاقی سه دانش فقه، حقوق و پزشکی قرار دارد نیازمند تعامل بیشتر و عمیق با حوزه های علمیه است.
در ادامه این دیدار استاد مرتضوی ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد فضای تعامل و مباحث علمی در موضوعات مبتلا به جامعه، فرمودند: حضور متخصصان و پزشکان در کنار فقیهان امری مهم و تاثیرگذار در مقام فتوا و بیان حکم شرعی موضوعات نوظهور است و در این رابطه اقدام هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی در جهت ایجاد فضای تعامل و همفکری بین فضلای حوزه علمیه و متخصصان امری پسندیده و مطلوب است.
در این دیدار که آقای دکتر نقش ریاست سازمان پزشکی قانونی شهر مشهد نیز حضور داشتند برخی از موضوعات مورد ابتلا سازمان پزشکی قانونی مطرح و مورد گفتگو و بحث قرار گرفت، و مسئولان سازمان پزشکی قانونی ضمن ابراز خرسند از ایجاد این فضای تعامل، نسبت به برگزاری مجدد اینگونه جلسات اظهار امیدواری کردند.
در ابتدا این دیدار حجت الاسلام روحانی دبیر هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی ضمن ارائه گزارش مختصری از فعالیتهای این هیئت اندیشه ورز، افزودند: برگزاری دروس خارج فقه سلامت از اقدامات مهم و تاثیر گذار در جهت تحول در دروس خارج حوزه های علمیه بود و مورد استقبال اساتید و بزرگان حوزه علمیه قرار گرفته است و در جهت پاسخگوئی به نیازهای جامعه دینی ثمرات و برکات فراوانی دارد.

برچسب ها: , , , , , , , , , , ,

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست