نشست تخصصی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی در دانشکده داروسازی مشهد برگزار شد

folder_openاخبار, نشست های تخصصی
commentبدون دیدگاه

به گزارش معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، نشست تخصصی توسط هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان روز چهارشنبه دوم مرداد ۹۸ در دانشکده داروسازی مشهد برگزار شد. در این نشست صمیمانه که جمعی از اساتید و مسوولین دانشکده داروسازی حضور داشتند، پیرامون مباحث مرتبط با داروهای حاوی الکل و روان گردان گفتگو شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر وحدتی مشهدیان به عنوان دبیر نشست ضمن خوش آمد گوئی از ایجاد فضای تعامل بین پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی ابراز خشنودی کرد و افزود: امیدواریم چنین برنامه ها و نشست هایی ادامه داشته باشد و فضای تعامل و ارتباط علمی بین حوزه و دانشگاه رونق بیشتری پذیرد.

سپس حجت الاسلام روحانی مسئول کارگروه فقه پزشکی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی ضمن تشکر از برپایی این نشست، به ارائه گزارش مختصری از فعالیت و برنامه های هیئت پرداخت.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد علی قاسمی، متخصص و پژوهشگر در زمینه فقه پزشکی به بیان دغدغه حوزه علمیه در رابطه با حل مسائل مربوط به پزشکی و ضرورت ایجاد فضای تعامل بین حوزه و دانشگاه در این رابطه پرداخت.

همچنین دکتر عباسپور معاونت پژوهش دانشکده داروسازی ضمن بیان برخی از سوالات فقهی در زمینه داروسازی خواستار ایجاد فرصت های جدید پژوهشی برای پاسخ به مسائل فقهی مرتبط با حوزه پزشکی شد. وی ابراز امیدواری کرد با همکاری هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی چشم انداز روشنی این رابطه ایجاد شود.

در مبحث پایانی نشست نیز خانم دکتر فضلی پیشنهاد تشکیل کمیته های تخصصی در موضوعات فقهی مرتبط با داروسازی را ارائه داد که با استقبال سایر اساتید مواجه شد و مقرّر گردید با تشکیل چهار کمیته تخصصی  پژوهشگران حوزه علمیه در کنار اساتید دانشکده داروسازی به تحقیق و پژوهش پیرامون مسائل مرتبط بپردازند.

گفتنی است در خلال این نشست دکتر حسین زاده و دکتر صابری و برخی دیگر از اساتید دانشکده به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست