یکی از اهداف مهم هیئت اندیشه ورز دین،سلامت و سبک زندگی پژوهش در زمینه مسائل مستحدثه و مورد ابتلاء پزشکی می باشد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگیِ معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و سازمان پزشکی قانونی مشهد در راستای فعالیت های پژوهشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

حجت الاسلام روحانی مسئول کارگروه فقه پزشکی در این رابطه اعلام کرد: یکی از اهداف مهم هیئت، پژوهش در زمینه مسائل مستحدثه و مورد ابتلاء پزشکی می باشد، از این رو تبیین و شناخت موضوعات جدید و پژوهش پیرامون آنها از برنامه های ضروری هیئت می باشد.

وی در خصوص همکاری با پزشکی قانونی اشاره داشت: با توجه به اینکه در این زمینه سازمان پزشکی قانونی به خاطر ارتباط نزدیک با مردم و برخورد با مشکلات فقهی و حقوقی ایشان در زمینه مسائل پزشکی شناخت مطلوبی از این مسائل دارد و از طرف دیگر نیازمند به همکاری با مراکز علمی و پژوهشی در زمینه مسائل فقهی می باشند طی مذاکراتی که با معاونت آموزش و پژوهش سازمان پزشکی قانونی انجام شد تفاهم نامه همکاری در زمینه پزوهش های فقه پزشکی با ایشان منعقد گردید.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه هدف از اجرای این تفاهم نامه ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات علمی، پژوهشی، برگزاری دوره های آموزشی و انجام پژوهش های مشترک مورد علاقه طرفین در چارچوب تعیین شده در این تفاهم نامه و قراردادهایی است که در آینده با توجه به نیاز و امکانات طرفین منعقد خواهد شد.

برخی از مواد این تفاهم نامه عبارت است از:

برگزاری کنفرانس ها و سمینارهای علمی و تخصصی

همکاری و اجرای طرح های مشترک پژوهشی بین طرفین

تألیف، تدوین و ترجمه متون تخصصی.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست