بازدید طلاب گروه «فقه پزشکیِ» هیئت اندیشه‌ورز «دین، سلامت و سبک زندگی»از بخش پيوند مرگ مغزي بیمارستان منتصریه مشهد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، طلاب گروه «فقه پزشکیِ» هیئت اندیشه‌ورز «دین، سلامت و سبک زندگی» معاونت پژوهش این حوزه در ادامه برنامه‌های پژوهشی خود از بخش پيوند مرگ مغزي بیمارستان منتصریه مشهد بازدید کردند.
بنابر این گزارش، در ابتدای این برنامه، دکتر غنچه، مدیر بیمارستان، ضمن خوش‌آمدگویی به طلاب، گزارش کوتاهی از فعالیت‌ها و سوابق بیمارستان منتصریه ارائه کرد.
سپس دکتر خالقی، از اعضای تیم پیوند بیمارستان به تشریح فرآیند پیوند عضو از بیماران مرگ مغزی و چگونگی ارائه خدمات به بیماران نیازمند عضو پرداخت و در ادامه گزارشی از آمار و تعداد پیوند اعضا در سال‌های اخیر ارائه کرد.
در ادامه حجت‌الاسلام روحانی، مسئول گروه فقه پزشکی، ضمن تشکر از مدیر بیمارستان، گزارش کوتاهی از فعالیت‌های هیئت اندیشه‌ورز «دین، سلامت و سبک زندگی» معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان ارائه کرده و ابراز امیدواری کرد که تعامل و همکاری بین پژوهشگران حوزوی و مراکز آموزشی درمانی بیشتر شود.
در ادامه برنامه نیز بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان و عیادت از برخی بیماران مرگ مغزی و دیدار با خانواده ایشان نیز صورت پذیرفت.
همچنین در این برنامه علمی‌آموزشی، طلاب و پژوهشگران، سؤالات خود در زمینه مسائل مرتبط با پیوند اعضا را مطرح کردند و پزشکان نیز به بیان پاسخ و تبیین نقاط مبهم پرداختند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست