برگزاری دروس خارج مسائل مستحدثه با موضوع فقه پزشکی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

بنا بر گزارش هیئت اندیشه ورز دین و سلامت در سال تحصیلی جدید برای نخستین بار در حوزه علمیه مشهد دروس خارج فقه با موضوع مسائل مستحدثه فقه پزشکی تشکیل می گردد.

در این رابطه حجت الاسلام روحانی مسئول گروه فقه پزشکی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان افزود: با توجه به ضرورت بحث از مسائل مستحدثه و نوظهور و خلاء موجود در دروس خارج حوزه علمیه خراسان نسبت به مسائل حوزه فقه پزشکی، کارگروه پژوهشی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی با تشکیل جلساتی در تابستان جاری اقدام به تهیه طرحنامه پژوهشی و اقصاء بیش از چهل موضوع متنوع و مرتبط با این حوزه از کتاب مکاسب و غیر آن نمود، که مورد استقبال اساتید معظم و مسئولین محترم حوزه علمیه مشهد قرار گرفت.

عضو هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی خاطر نشان کرد بحث از مسائل حوزه پزشکی به واسطه کثرت ابتلاء عموم مردم و نوظهور بودن بسیاری از آنها نیازمند فعالیت پژوهشی و مطالعات دقیق برای پاسخ گوئی به نیاز جامعه و عموم مردم هست لذا یکی از مهم ترین وظائف حوزه علمیه خصوصاً طلاب سطوح عالی تحقیق و پژوهش در این رابطه است.

همچنین فراهم سازی امکان انتخاب موضوعات به روز و جدید برای دروس خارج و ساماندهی مباحثات و دروس خارج و افزایش فرصت های پژوهشی برای طلاب علاقه مند از دیگر اهداف این طرح قلمداد شده است.

بر این اساس از روز یکشنبه ۲۴ شهریور دروس ذیل توسط اساتید محترم آغاز می گردد.

  1. حضرت آیت الله حاج شیخ مهدی مروارید عضو محترم شورای عالی حوزه علمیه خراسان با موضوع سقط جنین، در مدرسه آیت الله خوئی ساعت ۱۰:۳۰
  2. حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد مروارید با موضوع پیوند اعضاء و مرگ مغزی مدرسه نواب ساعت ۸
  3. حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای ملکی با موضوع تغییر جنسیت مرکز فقهی ائمه اطهار ساعت ۷:۳۰ و تکرار آن ساعت ۹:۱۵ در مسجد حمزه واقع در کوچه شاهین فر جنب جامعه المصطفی
  4. حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای ربانی بیرجندی با موضوع پیوند اعضاء مدرسه آیت الله خوئی ساعت ۷:۳۰

لازم به ذکر است طلاب علاقه مند می توانند با انتخاب دروس فوق و شرکت در طرح مباحثات معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان از حمایت های مالی و پژوهشی نیز بهره مند گردند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست