ثبت نام مدرسه تابستانه ۱۴۰۰

شاید عام ترین واژه ای که هم نظام تکوین و هم نظام تشریع را تحت پوشش قرار میدهد واژه احسان است. طیب نیز از واژه های اساسی قرآن است که هم نشان دهنده یک زندگی دنیوی مطلوب وهم زندگی اخروی مطلوب است.

نخستین مدرسه تابستانه بین المللی دین و سلامت در مشهد مقدس برگزار می شود


مدرسه تابستانه چیست؟ (Summer School)


مدرسه تابستانه یکی از برنامه های موفق و مؤثر در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر دنیاست که سالانه به منظور دانش افزایی و ارتقای مهارت های کاربردی افراد، علی الخصوص دانشجویانِ در حال تحصیل، قبل از ورود به بازار کار برگزار می شود، و می تواند با توجه به توان علمی و عملیاتی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، به عنوان راهکاری اساسی جهت نیل به سوی دانشگاه های نسل سوم (دانشگاه های کارآفرین) تلقی گردد. مدرسه های تابستانه فرصتی ایجاد می کنند تا دانشگاه ها اندکی از امور آموزشی و پژوهشی متعارف فاصله بگیرند و تا اندازه ای به شرکت در مسائل روز و فضای واقعی مرتبط با موضوع مدرسه تابستانه بپردازند. یکی از مهمترین اهداف مدارس تابستانه این است که برای دانشجویان ارتباطی مؤثر با مسائل واقعی برقرار می کند و برای سایرین، حوزه دانش را از محدوده دانشگاه فراتر می برد و آنرا به دایره ای از افراد و نخبگانِ غیر دانشگاهی نیز گسترش می دهد.


مدرسه تابستانه دین و سلامت


مدرسه تابستانه بین المللی دین و سلامت برای نخستین بار در شهر مقدس مشهد برگزار می شود. این مدرسه با محوریت بحث روش شناسی مطالعات دین و سلامت از ۹ الی ۱۴ مرداد ماه به صورت حضوری و آنلاین برگزار و عموم طلاب، دانشجویان و علاقمندان به مطالعات دین و سلامت می‌توانند در این برنامه شرکت نمایند.
مدرسه تابستانه دین و سلامت به اهتمام هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با مشارکت و همکاری کتابخانه تخصصی دین و سلامت، دانشگاه امام صادق علیه السلام، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد (ص) با حضور اساتید مطرح حوزه و دانشگاه برگزار می‌گردد.
این برنامه روز شنبه نهم مرداد ماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.


اساتید و سرفصل‌های دوره


در این مدرسه تابستانه از محضر اساتید بزرگوار در موضوعات ذیل برخوردار خواهیم شد:
جهت آشنایی با اساتید دوره اینجا را کلیک نمایید
– پروفسور هارولد کوئینیگ با موضوع درآمدی بر روش‌شناسی مطالعات دین وسلامت در دنیا
– آیت الله عندلیب همدانی با موضوع روش‌مواجهه و برداشت از آیات قرآن در حوزه سلامت، درمان و پیشگیری

– حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی با موضوع روش شناسی برداشت از روایات طبی و آسیب شناسی آن

– حجت الاسلام و المسلمین سید محمدکاظم طباطبایی با موضوع روش شناسی رجالی و درایی احادیث طبی

– حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن وحدتی شبیری با موضوع موضوعات نوین در مطالعات دین و سلامت با رویکرد فقهی و حقوقی

– دکتر یحیی میرحسینی با موضوع روش‌شناسی برداشت از روایات طبی (نقد درونی و بیرونی حدیث)

– دکتر حامد آرضایی با موضوع روش‌شناسی مطالعات دین و سلامت با رویکرد حکمت طبیعی

– دکتر احمد پاکتچی با موضوع روش اعتبار سنجی و فهم روایات طبی

-دکتر محمد باعزم با موضوع آشنایی با مطالعات دین و سلامت در دانشگاه‌های معتبر عربی و غربی و آشنایی با منابع جدید مطالعات دین و سلامت (معرفی جدیدترین مقالات و کتب این حوزه) و روش‌شناسی مطالعات میان‌رشته‌ای دین و سلامت

– حجت الاسلام دکتر محمد علی قاسمی با موضوع آسیب شناسی مطالعات فقه سلامت

نحوه برگزاری مدرسه تابستانه دین و سلامت
گفتنی است با توجه به شیوع بیماری کرونا این برنامه به صورت حضوری صرفاً برای مخاطبین ساکن شهر مشهد و به صورت آنلاین برای دیگر علاقمندان برگزار خواهد شد.


هزینه و نحوه ثبت نام


هزینه ثبت نام و استفاده از این برنامه برای عموم علاقمندان مبلغ (۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال) معادل دویست هزار تومان در نظر گرفته شده است.
البته طلاب حوزه علمیه و دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی رضوی می توانند با استفاده از تخفیف ویژه چهل درصدی با پرداخت مبلغ (۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال) معادل صد و بیست هزار تومان در این دوره شرکت نمایند.
جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل نموده و دکمه ارسال را کلیک نمایید و پس از این کار روی دکمه پرداخت کلیک کرده و مبلغ مورد نظر را طبق موارد فوق وارد نموده و پرداخت را انجام داده تا ثبت نام شما تکمیل شود.
همچنین جهت اطلاع از جزئیات برنامه و اخبار مرتبط، کانال اطلاع رسانی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی را به آدرس @salamngo در پیام‌رسان‌های تلگرام، ایتا و سروش دنبال کنید.

 

ثبت نام مدرسه تابستانه ۱۴۰۰

علاقه مند به شرکت به صورت:(ضروری)
حداکثر اندازه فایل: ۱ MB.