دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

شاید عام ترین واژه ای که هم نظام تکوین و هم نظام تشریع را تحت پوشش قرار میدهد واژه احسان است. طیب نیز از واژه های اساسی قرآن است که هم نشان دهنده یک زندگی دنیوی مطلوب وهم زندگی اخروی مطلوب است.

دبیر هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی، در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در محل دفتر ایشان دیدار کردند. در این دیدار دو طرف به بیان و تشریح فعالیت های خود پرداختند و امکان تعاملات فرهنگی بیشتر و همکاری های آینده در این نشست بررسی شد.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی، دبیر محترم هیئت اندیشه ورز دین و سلامت با بیان این نکته که فعالیت های هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی، حرکتی نو در حوزه های علمیه در راستای ارتباط بیشتر جامعه نخبگانی حوزوی با مردم است، به بیان نمونه هایی از فعالیت ها و دغدغه های این هیئت از جمله تاسیس کتابخانه تخصصی دین وسلامت، برگزاری دروس خارج فقه سلامت با محوریت موضوعات روز جامعه از جمله سقط جنین و… پرداختند. ایشان در ادامه کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی مردمی و مرتبط با مردم را دارای ظرفیتی بسیار خوب برای تعامل بیشتر با مردم و رساندن حرفهای تازه و ثمرات علمی هیئت اندیشه ورز به گوش جامعه دانستند.

در ادامه حجت اسلام و المسلمین سبزیان، مدیرکل محترم نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت نهاد کتابخانه در جامعه گفتند: امروز کتابخانه های عمومی بر خلاف تصور گذشته عموم مردم از حالت صرف امانت کتاب و سالن مطالعه تبدیل به فرهنگسراهای اجتماعی و دانشگاه های غیررسمی در راستای پاسخگویی به نیازهای دانشی و اطلاعاتی مردم در حال فعالیت هستند.

همچنین ایشان موضوعات مورد پیگیری هیئت اندیشه ورز را بسیار مهم برای جامعه و تلاش بیشتر برای مردمی کردن این یافته ها را ضروری دانستند، چراکه بسیاری از مردم درگیر با این دغدغه ها هستند و اطلاعی از پژوهش های تخصصی درباره مشکلاتشان ندارند و قطعا دانستن این مطالب راهگشای ایشان در بهتر کردن سبک زندگی خواهد شد.