جلسه نقد کتاب واکاوی فقهی انرژی‌درمانی و هیپنوتیزم

folder_openاخبار دین و سلامت
commentبدون دیدگاه

جلسه نقد کتاب واکاوی فقهی انرژی‌درمانی و هیپنوتیزم به همراه مولف کتاب و دانش پژوهان فقه پزشکی در سالن اجتماعات امام خمینی مجموعه مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام به همت گروه فقه پزشکی در روز سه شنبه ۹/ ۹/ ۱۴۰۰ بر گزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام عباس نوری به معرفی اثر خود پرداخت و به سختی های پیش رو در تالیف این کتاب اشاره نمود. 
از جمله چالش های مواجه شده در این تالیف، کتاب نبود پیشینه بحث و موضوع شناسی دقیق درین پیرامون بود که عمده مباحث این کتاب را به خود اختصاص داده است. 
وی به سرفصل‌های این کتاب اشاره اجمالی نمودند و مرزهای هیپنوتیزم و سحر و انواع هیپنوتیزم و مرزهایی که با سحر و جادو دارند را معرفی نموده و حتی مباحث فرادرمانی اعم از مباحث جن و مباحث دیگر را نیز مطرح نمودند. 
وی از زحمات اساتید خود حضرات ایات قائنی نجفی و محمد نجفی یزدی و حجت الاسلام دکتر محمد علی قاسمی تشکر از وافر نمودند که ایشان را در تالیف این کتاب یاری و همراهی نمودند. 
از مجموعه مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام به جهت اینکه به چاپ این اثر همت گماردند تشکر مجزا نمود.
در ادامه جلسه شرکت کنندگان مخصوصا دانش پژوهان گروه فقه پزشکی به نقدهای این کتاب پرداختند. از جمله نقد های مطرح شده ساختار کتاب و عدم انسجام مطالب و نحوه چینش مطالب بود که عموماً بدان اشاره داشتند و  استدلالات و اشکالات و نقدهایی که در ضمن کتاب به سایر کتب که نقل و نقد شده بود پرداختند و البته مولف کتاب به تک تک این نقدها پاسخ داد و آنها را مورد بررسی قرار داد و از دقت نظر پژوهشگران استقبال نمود.
یکی دیگر اشکالات مطرح شده مربوط به قسمت کلیات کتاب بود که لازم بود به پیشینه و تاریخچه موضوع و پژوهش اشاره می شد، جناب استاد قاسمی این اشکال را مربوط به مبانی مختلف در باب نگارش کتاب در مراکز علمی دانست. از دیگر اشکالات مطرح شده،  می توان به برتری جنبه موضوع شناسی بر مطالب فقهی، عدم توضیح برخی اصطلاحات تخصصی، یاد کرد.

برچسب ها: , , ,

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست