همکاری و مشارکت علمی هیئت اندیشه ورز دین سلامت و سبک زندگی در همایش بین المللی طییب

شاید عام ترین واژه ای که هم نظام تکوین و هم نظام تشریع را تحت پوشش قرار میدهد واژه احسان است. طیب نیز از واژه های اساسی قرآن است که هم نشان دهنده یک زندگی دنیوی مطلوب وهم زندگی اخروی مطلوب است.

در دیدار دبیر هیئت اندیشه ورز با مدیر عامل موسسه کیفیت رضوی به منظور هم افزایی و همکاری علمی این دو موسسه نکات ذیل مطرح شد:

در ابتدای نشست حجت الاسلام روحانی به معرفی و تشریح هیئت اندیشه ورز دین و سلامت و دغدغه ها مربوطه پرداخت و گفت: هیئت های اندیشه ورز به اشاره مقام معظم رهبری جهت کاربردی شدن علوم اسلامی و پاسخ به دغدغه های و مسائل مستحدثه مردم ایجاد گردید. براین اساس هیئت اندیشه ورز دین سلامت و سبک زندگی در سال ۹۷ با دغدغه مساله سلامت به معنای اعم آن یعنی سلامت جسم و روح تشکیل شد و طلاب نخبه و دغدغه مند را جذب نمود. چندین دوره دروس خارج فقه سلامت در موضوعات نوین، نشست های تخصصی، مدارس تابستانه و مدارس رمضانیه از برنامه های علمی و پربار هیئت دین و سلامت در این چند سال است. موضوعی که اکنون در پی آن هستیم مساله غذا و فرآورده های حلال است و موسسه کیفیت رضوی یکی از سازمان های فعال در این حوزه است. امیدواریم که همکاری بین این دو نهاد به نتایج مفید برای جامعه اسلامی بیانجامد.
در ادامه آقای دکتر زمانی مدیر عامل موسسه کیفیت رضوی، ضمن تقدیر از زحمات هیئت اندیشه ورز در این چند سال فعالیت پر ثمر خود به معرفی موسسه پرداختند.
مأموریت مؤسسه کیفیت رضوی ارتقای کیفیت زندگی است؛ مضمون قرآنی حیات طیبه، شاخص فرایندی و جامع کیفیت طیب، ابزارها و سامانه های تعاملی و پویای کیفیت و کیفیت سنجی طیب و زیست بوم طیب سرفصل برنامه ها و پروژه های مؤسسه می باشند. مؤسسه برنامه های خود را به کمک شرکای راهبردی، شبکه همکاران، شرکای تجاری خود و همه کسانی که در مسیر ارتقای کیفیت زندگی قدم بر می دارند دنبال می کند.


در این راستا هیئت اندیشه ورز دین، سلامت برای برگزاری نشست های علمی تخصصی و همکاری های علمی اعلام آمادگی نمود و به عنوان اولین قدم در «همایش بین المللی غذای طیب» که توسط موسسه کیفیت رضوی برگزار خواهد شد مشارکت علمی خود را ابراز کرد. بدین منظور مقرر شد چند نشست و پیش همایش با موضوعات فقه سلامت و تغذیه توسط هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی برگزار گردد و جهت مشارکت طلاب و فضلای حوزه علمیه تسهیل برای ثبت نام طلاب حوزه علمیه در نظر گرفته شود. بر این اساس تمامی طلاب و فضلای محترم که علاقمند به تحقیق و پژوهش در موضوع غذای طیب هستند می توانند جهت ارسال مقالات و شرکت در این همایش بین المللی به آدرس http://conf.rqi.ir/fa/ مراجعه نمایند.