گزارشی از فعالیت های هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش و آغاز پویش سلام

folder_openپرونده ویژه کرونا
commentبدون دیدگاه
پویش سلام

حجت الاسلام سید مسعود مرتضوی، مدیر هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش در این باره گفت: شیوع ویروس کرونا در کنارآسیب های جدی، تهدیدها و تلفاتی که برای جامعه به صورت گسترده به دنبال داشت، یک فرصت مهم برای ارائه سبک زندگی مبتنی بر ایثار، گذشت و نیکوکاری ایجاد نمود.
وی با بیان این که در این جریان حوزه علمیه و جامعه روحانیت در کنار سایر اقشار جامعه وظیفه ذاتی خود دانستند تا در میدان فعالیت های خیر حضور پیدا کنند، بیان کرد: همانطور که در صحنه های سیل، زلزله و انواع موقعیت های مورد ابتلا روحانیت حضور پررنگ داشته اند، این بار نیز در این جریان به صورت گسترده شاهد حضور طلاب بودیم.
مدیر هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی با اشاره به راه اندازی پویش سلام در مشهد با مشارکت حوزه علمیه و همکاری و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در این راستا برای فعالیت های جهادگونه، ابراز کرد: هدف اصلی این پویش، به واقع رسیدگی به خلاها و ضرورت هایی است که در مراکز درمانی و بیمارستان ها وجود دارد.
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: در این پویش دو هدف عمده شامل توزیع آبمیوه های طبیعی و خشکبار در بیمارستان هاو مراکز درمانی برای حمایت از مدافعان سلامت و بیماران و خرید تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی دنبال شد و روحانیت جهادگر حوزه علمیه خراسان نشان دادند همواره در هر حال، در اندیشه همنوعان خود هستند.
حجت الاسلام محمد ضیا روحانی، مسئول کارگروه فقه پزشکی هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی نیز در ادامه با بیان این که این هیات از یکسال پیش، تحت نظر معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان فعالیت های علمی پژوهشی خود را در حوزه دین و سلامت آغاز کرده است، تصریح کرد: اخیرا نیز در جریان شیوع ویروس کرونا در دنیا و این بیماری خطرناک که به تعبیری دنیا را مبتلا و درگیر خود نموده، ورود جدی به حرکت های خیرخواهانه و جهادی آنهم در قالب حمایت از بیماران و پرسنل بیمارستانی که درگیر کرونا شده اند داشته است.
وی با بیان این که از ابتدای سال ۱۳۹۹ در بیمارستان های سطح شهر مشهد که درگیر با کرونا شده اند، روزانه بیش از ۲۰۰ بسته انواع آبمیوه، میوه، خشکبار و آجیل تهیه و توزیع می شود، عنوان کرد: در حال حاضر در همه بیمارستان های درگیر با بیماری کرونا در مشهد، شامل بیمارستان امام رضا(ع)، قائم(عج) و شریعتی بیش از هزار بسته میوه، آجیل و خشکبار تهیه و همراه با نان متبرک رضوی، بین پرسنل و بیماران بستری در بخش های کرونا توزیع شد.
مدیر هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با عنایت حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا فداه) این بلیه و گرفتاری از مملکت، بشریت و انسانیت به دور باشد.

برچسب ها: , , , , , , , , ,

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست